Pobeda Spartak Office shoesa u derbiju prvenstva pred punom Halom sportova

Sub, 06.01.2024 - 13:48 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Vojvodina MTS 83:72 (28:19, 19:12, 16:21, 20:20)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 2.500. Sudije: Uroš Obrknežević, Siniša Prpa, Radoš Arsenijević.

Spartak Office shoes: Cerovina 14, Cvetković 10, Milijašević, Stepanović 6, Kutlešić, Milisavljević 12, Radosavljević 6, Medarević, Bojić 11, Gordić, Sokolović 4, Barna 20.

Vojvodina MTS: Kaningem 12, Banjac 13, Nedeljkov, Ljubičić 14, Rakičević, Zagrađanin, Bumbić, Savić 7, Ivošev, Nikolić 13, Džonson 9, Vučetić 4.

Košarkaši Spartak Office shoesa slavili su u derbiju KLS pobedivši Vojvodinu sa 83:72. Subotičani su se revanširali novosađanima za poraz na njihovom parketu u odličnoj sportskoj atmosferi pune Hale sportova koja je ovaj put bučno podržavala košarkaše Spartaka pogotovo nakon par sudijskih odluka. Ni isključenje trenera Jovanovića nije poremetilo igru košarkaša Spartaka koji su izvojevali važnu pobedu za ostvarenje svojih ambicija u ovoj sezoni.

Vojvodina je zahvaljujući raspoloženom Nikoliću stekla početnu prednost od 6:2. Međutim, domaći silno motivisani uspeli su da uzvrate i košem Milisavljevića i trojkom Cvetkovića da preokrenu na 8:6 u 4. minutu. Uz odličnu igru u odbrani Spartak je krčio put ka povećanju prednosti. Trojkom Radosvaljevića i nakon koša Stepanovića imali su vodstvo od 16:11. Ubrzo trojku pogađa i Milisavljević a kada je Barna realizovao kontru na semaforu je stajalo 23:16. Finiš prve deonice pripao je domaćinima koji su nakon odlične iger u odbrani povećavali prednost. Cerovina trojkom donosi 26:19, subotičani zaustavljaju Cuningama u napadu a Barna realizuje napad za 28:19 nakon prvih deset minuta.

Vojvodina je u uvodnim minutama druge deonice uspela da smanji zaostatak, košem Uroša Banjca prišli su na 30:26. Usledila je nova serija subotičana koji su u 17. minutu imali dvocifrenu prednost, nakon koševa Cerovine i sigurnih slobodnih bacanja kapitena Filipa Barne, 37:27. Popravili su i skok pa je nakon trojke Sokolovića prednost subotičana na poluvremenu porasla na 16 poena, 47:31.

Početak trećeg perioda obeležen je čudnim sudijskim odlukama koje su dovele do tenzija na terenu, ogorčenje subotičke publike ali i gromoglasnu podršku košarkašima Spartaka. U 23. minutu, zbog dve tehničke greške van igre je morao Vladimir Jovanović, trener Spartaka pa je domaće poveo Slobodan Ljubotina. Iskoristili su gosti dešavanje na terenu, usledili su bezidejni napadi Spartaka a nakon trojke Savića Vojvodina prilazi na 4 poena zaostatka, 49:45 u 26 minutu. Uz podršku publike domaćči košarkaši su se vrlo brzo vratili u svoj ritam. Cvetković pogađa koš iz faula, siguran je bio i u slobodnom bacanju, usledio je loš šut Ivoševa, brz napada Spartaka i zakucavanje Pavla Stepanovića za 54:47 i dodatno sampouzdanje za svoje saigrače. Barna vraća na dvocifrenih 63:52, uz velike aplauze pune Hale sportova.

Pokušali su Banjac i Ljubičić da vrate goste u igru, međutim vidno motivisani košarkaši Spartaka odlučno su išli ka novoj pobedi. Četiri minuta do kraja meča Barna sa linije slobodnih bacanja održava dvocifrenu razliku, 70:60. Vojvodina se vraća u igru sa dve trojke te smanjuje na 72:66. Minut ipo pre kraja Stepanović pogađa za 75:66 i rešava pitanje pobednika. U finišu meča subotičani su bili precizni sa linija slobodnoh bacanja pa je meč završen sa plus 9 poena, 83:72, što je duplo više u odnosu na pobedu Vojvodine nad Spartakom u Novom sadu kada je bilo 91:87.