Poraženi fudbaleri Spartaka

Sre, 26.02.2014 - 18:17 -- dejan.vukovic

Spartak - Sloboda 0:1 (0:0)

Spartak je poražen na svom terenu u odloženoj utakmici 16. kola Jelen Super lige. Slavila je Sloboda golom Žeravice u 91. minutu. Gosti su tako kaznili nerealizovane prilike subotičana.

Prvi su zapretili fudbaleri iz Užica preko Tijaga u 4. minutu, odgovorio je Spartak pet minuta kasnije kada je kapiten Torbica proigrao Noskovića koji šutira pored gola. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propuštaju fudbaleri Spartaka. Torbica je proigrao Mrkelu koji se uputio po desnoj strani pronašao pred golom Noskovića koji je u padu pokušao glavom sa oko osam metara, ali lopta odlazi preko gola. Do kraja prvih 45 minuta prilike su propustili Ćovin i Žeravica kod gostiju i Mrkela u redovima domaćina.

Spartak je zaigrao bolje u nastavku. Prvu ozbiljniju priliku imali su već u 51. minutu kada je Mrkela povukao po desnoj strani pronašao Šarca na suprotnoj koji dobro tuče glavom ali golman ranković spašava svoju mrežu. Igrao se 67. minut kada je Novaković uputio oštar centaršut ka Šarcu, isprečio se ispred Raković na desnoj stativi koga lopta pogađa u ruku ali glavni sudija je pokazao samo na korner.

U finišu utakmice domaći su sve više napadali sa velikom željom da postignu gol. Imali su idealnu priliku u 82. minutu nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Torbice sa oko 20 metara. Šansu utakmice Spartak propušta u 88. minutu, Torbica je izveo korner, Kovačevića koji je bio najviši u skoku lptuje dobro zahvatio glavom ali umesto mreže pogađa prečku.

Nakon propuštenih prilika svi su na Gradskom stadionu očekivali utakmicu bez golova. Ipak u finišu utakmice tačnije u 91. minutu užičani dolaze do celog plena. Pejović je nabacio loptu sa strane do Žeravice koji je na trenutak ostao sam pred golom Aleksića i glavom postigao jedini gol na utakmici za konačnih 0:1.