Veteranski rukometni turnir okupiće veliki broj učesnika

Sre, 08.11.2023 - 20:28 -- dejan.vukovic
Kolekcija članaka: 

Rukometno sportsko udruženje „Stara škola“, organizuje veteranski turnir u rukometu „Trofej Subotice 2023“ koji će se održati od 9. do 12. novembra u sali Tehničke škole „Ivan Sarić“. Svečano otvaranje turnira biće u petak 10. novembra od 17:00 časova.

Organizatori ističu da će se okupiti oko 500 ljubitelja rukometa. Više detalja o turniru izneo je Kristijan Kiralj - „Ove godine ćemo imati 35 ekipa na turniru, 21 u muškoj i 14 u ženskoj konkurenciji. Ekipe nam stižu iz Tuzle, Sarajeva, Doboja, Osijeka, Rijeke, Pule, Podgorice, Novog Sada, Sombora, Beograda, Križevaca, Trogira, Zadra i Zvornika. Kroz tri dana takmičenja očekujemo fer i sportsku igru, te dobro druženje.“

Nenad Kanurić se zahvalio na pomoći koje je klub dobio za organizaciju turnira – „Hvala svima koji su nam pomogli, Sportskom savezu Srbije, Sportskom savezu Subotice, Rukometnom savezu Vojodine, Gradu Subotici. Oni su uz nas već godinama, kroz turnir koji raste iz godine u godinu. Očekujemo oko 500 učesnika, a pozivamo i sve one koji vole rukomet da nas posete, da vide jedan veteranski spektakl. Biće na terenu nekadašnjih velikih igrača, reprezentativaca i odličnih pojedinaca i dobrog druženja.“

Ideju kako je nastao turnir izneo je Boris Živkov - „Naša ekipa je 2017. godine učestvovala na sličnom turniru u Tuzli, pa smo tada odlučili da organizujemo ovakav u Subotici. Želeli smo da ljude koji nisu u sportu više kao igrači aktiviramo, da budu aktivni sportski penzioneri, ali i da gostima ponudimo sve one lepote koje naš grad poseduje. Uvek je naš turnir prepoznat po prijateljstvu i sportskom duhu, a kako je odziv sve veći, onda to verovatno i dobro radimo.“

Više o ovoj temi...

U balonu Kutens u Dudovoj šumi u subotu 2. decembra odigrano je drugo kolo Mini Maksi Lige Subotice. 

U ligi učestvuje 34 ekipe a drugog dana odigrano je čak 17 utakmica na dva terena u periodu  od 12:00 do 19:00 časova. Ekipe se takmiče u pet starosnih generacija od 2012 do 2016 godišta. Takmičenje u prvoj fazi je revojalno što znači da se ne beleže rezultati a vrednuje se jedino fer plej lista koja će biti polazna osnova za završni turnir (odigrava se u martu) koji će biti takmičarski i gde će se odlučiti pobednici svih generacija koji će predstavljati grad na regionalnom takmičenju.

Utakmice se igraju bez prisustva publike a zahvaljujući balonu Kutens utakmice se mogu pratiti na njihovom Youtube kanalu što je od ove godine novina na turniru. Sledeće drugo kolo, biće...

detaljnije
Post date: Ned, 03.12.2023 - 21:05

Fudbalski savez Srbije nastavio je akciju pomoći fudbalskim klubovima iz manjih sredina. U okviru ovih aktivnosti Dejan Santrač, predsednik sudijske komisije FSS, posetio je u subotu 25. novembra Suboticu i tom prilikom pakete sportske opreme dobili su FK Đurđin i FK Bajmok 1905, klubovi Vojvođanske lige kao i FK Tavankut, član Područne lige Subotice.  

Dejan Santrač je posetio treninge mlađih kategorija pomenutih klubova, razgovarao sa njihovim članovima Upravnih odbora kao i sa predstavnicima Lokalne samouprave koju je predstavljao Srđan Samardžić, član gradskog veća i Dejan Vuković, sekretar Sportskog saveza grada Subotice. Predstavnici klubova su se zahvalili na pomoći koju su dobili od FSS. Svaka pomoć im puno znači, ali više od toga i...

detaljnije
Post date: Ned, 26.11.2023 - 20:51

U subotu 25. novembra u balonu Kutens u Dudovoj šumi počela je Mini Maksi liga Subotice za sezonu 2023/24 uz učešće 34 ekipe što predstavlja rekordan broj učesnika u poslednje tri godine od kako je ponovo aktivirano ovo takmičenje za mlade fudbalere u našem gradu u organizaciji Sportskog saveza grada Subotice.  

Ekipe se takmiče u pet starosnih generacija od 2012 do 2016 godišta. Prvog dana odigrano je čak 16 utakmica na dva terena u balonu Kutens u Dudovoj šumi u periodu od 12:00 do 19:00 časova. Revijalni deo Lige igraće se tri meseca. Utakmice se igraju u tri poluvremena, prva dva se registruju, ali se rezultati nigde ne objavljuju, dok je treće poluvreme prilika da zaigraju sva deca koja inače imaju manju minutažu. Vrednuje se jedino fer plej lista koja će biti polazna...

detaljnije
Post date: Ned, 26.11.2023 - 17:50

Finale gimnastičke lige Srbije po spravama u muškoj gimnastici održano je u Kostolcu u nedelju 19. novembra. Na ovom takmičenju subotički gimnastičari Partizan Željezničara ostvarili su odlične rezultatem osvojivši čak 11 medalja od kojih tri zlatne i po četiri srebrne i bronzane.

U konkureciji II selekcije ( 8-10 godina), Bako Ivan je osvojio 2. mesto na preskoku i 3. mesto na razboju. Vizin Nikša je bio treći na konju sa hvataljkama.

U kategoriji III selekcije (takmičari od 11-12 godina) subotičani su pokazali svoj kvalitet. Najuspešniji je bio Marton Erik koji je osvojio pet medalja, 1. mesto na parteru i na razboju, 2. mesto na krugovima, preskoku i na vratilu. Herceg Aron osvojio je 3 mesto na krugovima. Šoltes Eled je bio prvi na konju sa hvataljkama i treći na...

detaljnije
Post date: Pon, 20.11.2023 - 22:07

Klub dizača tegova Spartak iz Subotice novi je ekipni prvak države u dve starosne kategorije, takmičara do 15 i do 17 godina. Uspeh je ostvaren na Prvenstvu za mlađe juniore koje je održano u subotu 18. novembra u Baču.

Spartak je u kategoriji takmičara do 15 godina nastupio sa ekipom u sastavu, Ivan Erdeg, Nemet Ričard, Akoš Juhas i Patrik Senji. Ekipu do 17 godina činili su Karlo Liptak, fabian Sekereš, Nikola Munćan i Adrian Šereš.

Na Prvenstvu se posebno istakao Ivan Erdeg, reprezentativac Srbije koji je popravio sopstveni državni rekord za takmičare do 15 godina starosti, podigavši 93kg u trzaju i 108kg u izbačaju. On je apsulutni pobednik državnog prvenstva.

Takmičare su pripremali i vodili treneri kluba, Tibor Haško, Čongor Nađ, Marin Vukov...

detaljnije
Post date: Sub, 18.11.2023 - 20:24
Custom Search